UZMAN DOKTOR FÜGEN ERDOĞAN ÇEKİN

Uzman Dr Fügen Erdoğan Çekin 1966 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra Çamlıca Kız Lisesini 1983 yılında bitirerek Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesine girdi.

1990 yılında Tıp Doktoru olarak mezun olduktan sonra 1991- 1993 yılları arasında 2 yıl SSK Ulus Hastanesinde görev yaptı. Sağlık Bakanlığı Ankara Hastanesinde 1993- 1996 yılları arasındaki uzmanlık eğitimi sırasında aynı hastanenin dermatoloji kliniğinde çalışmalarına devam etti.

1996 yılında Sağlık Bakanlığı Mersin Devlet Hastanesinde görev yapmaya başlayan Uz Dr Fügen Erdoğan Çekin 1998 yılından 2005 yılına kadar Sağlık Bakanlığı Haydarpaşa Numune Hastanesi Ümraniye Semt Polikliniğinde çalıştı.

2005 – 2010 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Haydarpaşa Numune Hastanesi Yel Değirmeni Semt Polikliniğinde çalışmalarına devam eden Uzman Doktor Fügen Erdoğan Çekin, 2010 yılı itibari ile Sağlık Bakanlığı Numune Hastanesinde çalışmaya başladı.

2010 yılının mart ayında Bilge Şükran Cüntay ile birlikte Türkiye’de yepyeni bir ilke imza atarak Medikal estetik hizmetler ile Kişisel gelişim hizmetlerini birleştiren Kadıköy Suadiye’de bulunan Verde Sağlıklı Yaşam Enstitüsünü kurdu. 2010 yılında Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde yürüttüğü görevinden istifa etti.

2011 yılında Yeditepe Üniversitesi Dermatoloji ABD'da kozmetik dermatoloji hastalarını kabul etmeye başladı.

Uz. Dr. Fügen Erdoğan Çekin İngilizce bilmekte olup, Lazer Epilasyon, Lazerle Cilt Yenileme, Botoks Uygulaması, Dolgu Uygulaması, Mezoterapi, Karboksiterapi, Glikolik Asit
ile Peeling ve Dermatoskopi alanlarında eğitimler aldı.Halen Verde Sağlıklı yaşam Enstitusü ile Yeditepe Üniversitesi'nde eş zamanlı çalışmalarını devam ettirmektedir.