Yüz hareketlerinin yapılmasını sağlayan kaslar deriye bağlı olan kaslardır. Yüzde uzun yıllar süren mimikler sonucu derinin altında bulunan kaslar yüzde kırışıklıklara sebebiyet vermeye başlarlar. Verde Sağlıklı Yaşam Enstitüsü olarak uyguladığımız botoks tedavisi ile deriye bağlı kaslar gevşetilerek kırışıklıklar azaltmakta ve yumuşatılmaktadır. Fakat botoks tedavisinin istenilen düzeyde başarıya ulaşabilmesi için düzenli seanslar halinde uygulanması gerekmektedir. Botoks tedavisi en erken üç gün içerisinde yüzdeki olumlu etkilerini göstermeye başlar. Tedaviden sonra yüzün son halini alması on beş günlük bir süre almaktadır. Yüz kaslarının oranıyla botoksun tedavi süresi doğru orantılıdır. Daha büyük yüz kaslarına sahip olan erkekler ve mimiklerini sıklıkla kullanmak zorunda olanlar örneğin tiyatro oyuncularında botoks tedavisi daha sık seanslar halinde uygulanmalıdır. Botoks tedavilerinde belirli bir süre geçtikten sonra daha seyrek aralıklarla yapılan botoks seansları yeterli olacaktır.

Botoks tedavileri son derece güvenli yöntemlerdir. On seneyi aşkın bir süredir kozmetik tedavi alanında kullanılan botoks tedavisi, tedavinin uygulandığı hastalar tarafından da sürekli olarak tavsiye edilmektedir. Botoks tedavisi için en uygun bölgeler kaş arası,göz çevreleri ve alındır. Ayrıca yüz, dudak ve boyun bölgesinde ki kırışıklar için ve kaş kaldırma operasyonlarında da botoks tedavisi uygulanabilmektedir.

Botoks tedavisinden alınacak sonuç tedavi uygulanan bölgeye verilen ilaç miktarı ile doğru orantılıdır. Yüzde botoks tedavisi uygulanmayan diğer kaslar botoks tedavisinden hiçbir şekilde etkilenmezler. Botoks tedavisinde kullanılan ilaç sadece botoks uygulaması yapılan bölgelerde etkinliğini sürdürmektedir. Botoks uygulamalarında tedavi süresi ortalama on dakika civarındadır. Botoks tedavisi tamamlandıktan sonra tedavide kullanılan ilacın botoks bölgesinde kalmasını sağlamak amacıyla ortalama üç saat dik bir pozisyonda kalınması gerekmektedir.

Botoks tedavileri yan etkileri son derece az olan tedavi yöntemleridir. Hafif bir baş ağrısı, birkaç günde ortadan kalkabilen morarmalar görülebilir. Botoks öncesinde hasta aspirin, ağrıkesiciler ve yeşil çay tabletleri en az bir hafta önce kesilmelidir. Operasyondan bir hafta öncesine kadar alkol alınmamalıdır. Botoks tedavisi sonrasında üç saat boyunca dik pozisyonda durmalıdır.