KLASİK CİLT BAKIMI

Kullanılan profesyonel ürünlerle uzman tarafından cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde derinlemesine temizleme işlemidir. Bu işlem yaklaşık olarak 1.5 saat sürer ve cilde sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske, ve nemlendirici ile masaj yapılarak işlem tamamlanmaktadır. Böylelikle cilt temizlenir, tıkalı olan gözeneklerde biriken yağ ve kirler arındırılır, cildin esnekliği ve parlaklığı geri kazandırılmış olur. Klasik cilt bakımı her zaman yapılabilir fakat deri 28 günde bir kendini yenilediği için ayda bir olarak önerilmektedir.

ANTİ-AGİNG CİLT BAKIMI

Yaşlılık kaçınılmaz bir süreçtir ve doğumla başlar, ölüme kadar devam etmektedir. Yaşımız ilerledikçe cildimizde kolojen-elastin üretiminde azalma başlar ve böylelikle ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Yaşlanma belirtilerini azaltmak için serbest radikallerin verdiği zararı önleyen zengin vitaminler ve antioksidanlar içeren ürünler kullanılarak cildin ihtiyacı olan serumlar kullanılarak cilde basınçlı oksijen ile uygulanmaktadır.

OKSİJENLİ CİLT BAKIMI

Vücudumuzdaki oksijen yaşa, sigara kullanımına strese bağlı olarak azalabilmektedir. Oksijenin azalması,yaşlanma sürecini hızlandırmaktadr. Olgun cilt tabakasındaki mikro damar ve dolaşım sistemi hasar gördüğünden epidermisin ihtiyacı olan oksijen ve besini sağlayamaz. Cildin oksijen ve besin yetersizliği sonucu cilt formunu kaybeder. Bu noktada devreye giren oksijen terapisi, vücudun oksijen açığını kapatarak, kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Oksijen cilde yaşam verir ve cilt hücrelerinin fonksiyonu için yakıt vazifesi görür.

Oksiterapi, atmosferdeki havadan elde edilen doğal oksijenle uygulanır, cildin ihtiyacına göre kullanılan serumlarla birlikte oksijen makinesine bağlı başlıkla yakın mesafeden hafif dokunuşlarla ve kısa aralıklarla basınçlı oksijen verilir. Böylelikle hem serumun içeriği, hem oksijen cildin alt katmanlarına kadar ulaşıyor. Oksijenle birlikte kullanılan serumlar normalden iki kat fazla etki göstermektedir. Böylelikle cilt hücreleri yenilenerek sağlıklı bir görünüm elde edilmektedir.

AKNE TEDAVİSİ

Akne, siyah veya beyaz noktalar, kırmızı kabarcıklar, bazen de kistler şeklinde kendini gösteren hormonal deri hastalığıdır. Akne problemi ergenliğe bağlı, hormonal düzensizlik ve hamilelik dönemlerinde görülmektedir. Kullanılan profesyonel ürünlerle bakımlar yapılarak akne probleminin önüne geçmek amaçlanmaktadır. Uzman tarafından cilt analizi yapılır ve ardından ciltteki siyah nokta ve tıkanmış olan gözenekler temizlenmektedir. Akneli cildin problemi olan sebum(yağ) problemini de en aza indirmek amacıyla cilde uygun serumlarla tedavi edilmektedir.

LEKE TEDAVİSİ

Cilde rengini veren melanin fazlalığı hormonal değişiklikler, güneş ışınları, ya da geçmişten bugüne kadar ciltte görülen travmalar, cilt tonlamasında bozukluklar veya kahverengi lekelerin oluşmasına yol açmaktadır. Kullanılan güçlü antioksidan serumlar ile cilt tonunda aydınlanma ve oluşabilecek olan lekeleri önlenmektedir.

NEDEN KOKO?

Alman araştırmacısı olan Dr. Hans Lautenschlager tarafından geliştirilen KOKO cildin ihtiyacını kişiye özel reçete ile sunmaktadır. Herhangi bir ürün cildin neye gereksinim duyduğunu bilemez ve kulanıldığı zaman ihtiyaçları tam anlamıyla karşılayamaz. Bu nedenle ürünün etkileri sınırlı kalır. Kişinin cilt durumu uzman tarafından incelendikten sonra hazırlanan özel konsantre karışımlarıyla cildin ihtiyaçlarına hitap edilecek şekilde eşsiz ve kişiye özel olarak sunulmaktadır.

MEME BAKIMI

10 – 15 seanslık paketler halinde önerilir. Özellikle emzirme sonrası memenin toparlanmasında yardımcı olur, yaklaşık 7. 8. Seans ta etki görülmeye başlar. Haftada 2 kez yapılan uygulamalardan sonra kişinin ev ürünlerini düzenli kullanımıyla sonuçlar çok daha başarılı olabilir.

Meme bakımı öncesinde doktor kontrolü gerekir.