Dolgu tedavisi yaş ile birlikte gün ışığına çıkan kırışıklıkların düzeltilmesinde ve oluşan çukurların doldurulmasında kullanılmaktadır. Tedavide kullanılan dolgu maddeleri deride bulunan ve zamanla azalan hiyaluronik asittir ve son zamanlarda kullanılan dolgu maddelerinin yan etkileri çok nadirdir.

Cilt yaşlanmayla birlikte deride bulunan kollajen , elastin ve hiyaluronik asit miktarında azalma görülür.Zamanla alın çizgilerinde, kaş arasında, dudak köşelerinde kırışıklıkları da beraberinde getirir. Dolgu tedavileri yaşlanmaya paralel olarak oluşan kırışıklıkların giderilmesinde ve oluşan çukurların doldurulmasında uygulanan bir tedavi yöntemidir.  

Dolgu tedavileri cildi nemlendirdiğinden cildin su tutma kapasitesini de arttırmaktadır. Bu sayede cilt daha uzun süre nemli kalır. Ve dolgu tedavisi daha kalıcı bir hal alır.

Dolgu tedavisi dolgu maddelerinin cilde enjekte edilmesiyle gerçekleştirilmektedir. Tedavi ortalama 25-30 dakika civarında sürmektedir. Dolgu tedavisinde genellikle anesteziye ihtiyaç duyulmamaktadır. Hasta dolgu tedavisinden kısa bir süre sonra normal hayatına geri dönebilmektedir.

Dolgu tedavisinin başarıya ulaşabilmesi için operasyonun uzman hekim kadrosu tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kadıköy Suadiye’de bulunan merkezimiz Verde Sağlıklı Yaşam Enstitüsü uzman hekim kadrosuyla hastalarına dolgu tedavisi alanında hizmet vermektedir.

Dolgu tedavisi gözaltı kırışıklıklarının, alın çizgilerinin ve dudak köşelerindeki kırışıklarının giderilmesinde kullanılabildiği gibi dudakların daha dolgun bir görüntüye kavuşmasında da kullanılmaktadır.

Son zamanlarda kullanılan dolgularla yanaklar doldurularak kaybolmuş yüz ovali tekrar oluşturulmaktadır.

Tedavi esnasında hasta herhangi bir acı hissetmez. Tedavi sonrasında tedavinin uygulandığı bölgede çok kısa süreli şişme ve kızarıklar görülebilmektedir.